Alex- walczy z chłoniakiem limfocytów T. Pomóżmy mu w tej walce!

Udostepnie tu wpis Pana Andre Obineche który jest organizatorem zbiórki której link wkleję. Zależy mi by nagłośnić te sprawę, bo to syn mojej kuzynki. Ktoś bliski mojemu sercu. https://gofund.me/7e533816

Kochani proszę Was o pomoc. Alex potrzebuje wsparcia ludzi dobrego serca.To cudowny młody człowiek, który już tak wiele przeszedł w swoim życiu. Jego starszy brat popełnił samobójstwo w marcu 2021 roku. Jego ojciec zmarł z powodu powikłań medycznych w maju 2022 roku. W październiku 2023 roku u Aleksandra zdiagnozowano chłoniaka skóry z komórek T to złośliwy i agresywny nowotwór, niezwykle rzadki u młodych ludzi. Chłoniak skóry z komórek T początkowo objawia się rozprzestrzeniającymi się szybko ranami i zmianami. Rany te są niesamowicie bolesne, trudne do właściwej ochrony i zdecydowanie nie są czymś, z czym powinien się borykać 16-letni chłopak.
Od wstępnej diagnozy wszystko potoczyło się szybko, bo w ciągu zaledwie kilku tygodni jego ciało pokryły się nieestetycznymi ranami, które były udręką zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Smutny stan NHS oznaczał, że onkolog początkowo nie widział Alexa przez kilka tygodni. Ostateczna diagnoza nadal nie zapewniła przyjęciu młodego Alexa do szpitala.

W celu przeprowadzenia oceny odbywał 3-godzinne podróże w obie strony 3 razy w tygodniu do różnych szpitali w centrum Londynu.Podróże, które odcisnęły jeszcze większe piętno na jego coraz słabszym ciele. Dopiero nalegania matki pozwoliły mu ostatecznie przyjąć go na początku listopada do University College Hospital Cancer Institute (Londyn), gdzie przebywa do dziś.

Późniejsza biopsja wykazała, że ​​nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne. Jest zabandażowany od szyi do kostki, chroniąc swoją surową, potwornie bolesną skórę.Sonda nosowo-żołądkowa zapewnia mu taką ilość pożywienia, jaką jego organizm jest w stanie przyjąć, a on jest wyczerpany i cierpi z powodu choroby i chemioterapii.Długoterminowe rokowania są nadal niejasne, ponieważ chłopiec kontynuuje leczenie i oczekuje na przeszczep szpiku kostnego.
Jego mama Maya była przy nim przez cały czas; w zasadzie oddała obecnie swoje życie za niego. On jest wszystkim, co jej pozostało z rodziny.
Możesz pomóc? Alexander to zdeterminowany, pełen werwy i czarujący młody człowiek, którego dowcip i poczucie humoru nie opuściły go nawet w najtrudniejszych chwilach.Jest wspaniałym facetem z nadziejami i marzeniami, takimi jak my wszyscy w wieku 16 lat, i na szczęście stara się pokonać tę „niepowodzenie”, jak to nazywa, aby móc żyć w pełni wzbogacającym życiem i spełniać swoje aspiracje. W końcu chce wstąpić do Sił Zbrojnych. Niezależnie od tego, jak niewiele możesz przekazać, będzie to ogromna pomoc dla Mai, która wspiera opiekę nad swoim pięknym synkiem i stara się powrócić do zdrowia. Podziel się tym z każdym, kogo znasz. Jeśli możesz. Zebrane fundusze pomogą Mai opłacić czynsz, ogrzać dom, zjeść jedzenie oraz podróżować do i ze szpitala, gdy jej oszczędności wyparują.
Będzie to również oznaczać możliwość zapewnienia opieki paliatywnej i wsparcia, które pomogą Alexowi żyć tak niezależnie, jak to tylko możliwe, kiedy mamy nadzieję, że ten czas nadejdzie.

Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie o Alexie. Odważny, młody żołnierz już toczy bitwę, z którą, mamy nadzieję, nigdy nie będziemy musieli mierzyć się my ani nasi bliscy. Dopóki w Polsce nie działa zbiórka udostępniam link do trwającej aktualnie https://gofund.me/7e533816

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *