Łóżko w sypialni z 6 metrów weluru sama zrobiłam

Moja córka tak zniszczyła mi łóżko sypialniane z eco-skóry, że już nie mogłam na nie patrzeć. Opcje zmiany miłej dla mego oka miałam 3:

-kupić nowe łóżko za cenę ok. 2000 zł

-oddać stare do tapicera cena ok. 2000 zł lub

-kupić materiał za 200 zł i zrobić samemu.

No więc wybór nie był trudny, gdyż mój mąż zgodził się tylko na jedną opcję, zatem zrobiłam je sobie sama. Czas pracy 2 godzinki i gotowe. Uważam że warto było podjąć ryzyko i się pobawić bo docelowo jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego. No jak na swój pierwszy raz z takerem w ręku wręcz jestem dumna. Jutro naciągnę mocno guziki i będzie efekt WOW, wtedy zagłówek się bardziej uwypukli w tych miejscach.

Kilka ujęć z mojej dzisiejszej pracy.

Materiał zdobyłam dzięki uprzejmości Pana Dawida, który robił mi kiedyś łóżeczko na zamówienie dla mojej córki. Kto czyta bloga ten pamięta na pewno ten piękny mebelek- foto wkleję na końcu wpisu.

Już nie mogłam patrzeć na ten podrapany zagłówek. To dzieło mojej córci pracowała nad nim całe swoje 3 lata. Na szczęście naprawa zajęła mi tylko 2h.

Zdjęcie łóżka przed zmianą, tu już po wyjęciu kryształków. W moim zagłowiu są już otwory więc całkiem łatwo pójdzie ich ponowne przyszycie. Duża igła i dobra nitka niezrywalna będzie mi potrzebna.

Przez 7 lat moje kryształki wciąż są piękne i lśniące. To Swarovski z tego co pamiętam. Wystarczyło odszukać odpowiednie sznurki z tyłu panelu żeby wyjąć wspomniane kryształki.

Rozebrałam sobie najpierw łóżko na osobne elementy. Taker ręczny kupiłam za 30 zł w castoramie i do tego zszywki 12 mm długie których użyłam raptem pół opakowania.

Skręcamy. Tu zagłowie bez kryształków, ale szkoda mi było nie wykorzystać moich.

Moje wykończenie boków tzw.kantów mnie zachwyciło, tego bałam się najbardziej- nie pytajcie jak to zrobiłam bo tak jakoś samo wyszło.

Wzystkie guziki będą naciągnięte mocniej, więc ładniej wyeksponują się poduszeczki zagłowia. Tu pierwszy rządek widać dopiero

Gotowe 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie

W podziękowaniu za sprzedaż materiału niezbędnego do wykonania mojej metamorfozy polecam Wam kolejny raz wykonawcę ślicznych łóżeczek dziecięcych w każdym kolorze. Wpis jest na linku

https://izulekcieurzadzi.pl/wykonawca-lozeczko-tapicerowane-wysadzane-krysztalkami/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *