Trawa która się sprawdza- Majestic Classic

W tym roku w końcu i nareszcie udało nam się zrobić nawodnienie na ogródku. Skoro już rozkopali mi połowę ogrodu, to warto było zainwestować w nową trawkę by móc cieszyć się zielonym trawnikiem już cały czas. Dotąd trawnik zabijała susza i w wakacje niewiele zieleni zostawało. Mam nadzieję teraz będzie inaczej.

Nie zrywaliśmy starej trawy. Podnieśliśmy tylko poziom o kilka centymetrów nowego czarnoziemu i wertykulatorem zmieszalismy wszystko razem.

Kiedy teren był już zwalcowany i przegrabiony posiałam moją od lat ulubioną i sprawdzoną trawkę Majestic Classic. Niestety można ją tylko nabyć w wielkim worku na 500 metrów. Cena nie mała ok. 500 zł za jeden worek, ale naprawdę warto. Wiem bo mam ją od lat wokół domu posianą i zachwyca mnie co rok wiosną gdy odbija na nowo.

Kiedy tak czekałam aż wykiełkuje przyszła BURZA, takiej ulewy nie było od lat. Większość trawy spłynęła na ulicę. Byłam zmuszona zamówić kolejny worek i powtórzyć sianie. Z wielkim żalem i strachem doglądałam jak kiełkuje kolejny raz.

Mam spadowy teren, z deszczem trawa spłynęła. Za to ulicę się pięknie zazieleniły…

Za drugim razem pogoda była bardziej łaskawa i udało nam się zazielenić teren. Kosze teraz trawkę co 4 dni i podlewam codziennie póki co.

Tu nasza 8 letnia trawka dlatego byłam pewna, że chce właśnie tą odmianę.

Majestic Classic jak podaje producent jest darnią reprezentacyjną sprawdzoną od wielu lat, wyróżnia się wysoką zdatność do intensywnego użytkowania. Kiełkuje pewnie i szybko i jest łatwa w pielęgnacji. Topowy trawnik uniwersalny dla każdej gleby ogrodowej i wszystkich lokalizacji.

Informacje o produkcie:

Lokalizacja: Wszystkie lokalizacje

Obciążenie: Wysoka

Konserwacja: niski

Wysokość cięcia: 4-5 cm

Siew: 20 g/m²

SKŁAD:

Lolium perenne Vesuvius/Eurodiamond 20%

Lolium perenne Lucius/Ligala/Esquire 20%

Lolium perenne Lifrance/Ligala/Esquire 15%

Festuca rubra commutata Eurocrown/Ursula 15%

Festuca rubra trichophylla Javelin/Euromaster 10%

Poa pratensis Limousine/Liegnitz 10%

Poa pratensis Liegnitz/Limousine 10%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *