Szybki i wygodny sposób na sznurówki bez wiązania

Nie jestem pewnie zbyt odkrywcza, bo na pewno już większość z Was o tym sposobie „wiązania” bez sznurowania sznurówek słyszała, ale wierzę że może ktoś jednak dowie się o nich z mojego wpisu i skorzysta z radością tak jak ja. Często zdarzał mi się w życiu taki ból pleców, że nawet założenie buta sprawiało mi nie lada wyzwanie- czemu ja na to wcześniej nie wpadłam. Z pewnością znajdziecie tańsze aukcje tych gadżetów, ja akurat wybrałam taką, bo zależało mi na tym zapięciu na klik co się rozpina. Rozpinać ich nawet nie trzeba bo sznurowki sa gumowe i noga wchodzo lekko. No dla mnie mega wygoda i rewelacja.

To nie tylko sposób dla wygodnych, ale przede wzystkim dla dzieci które nie potrafią jeszcze wiązać same bucików. Gumowe sznurówki występują w różnych kolorach i są bardzo rozciągliwe. Teraz założenie buta trwa 5 sekund i można ruszać w drogę.

Ja moje znalazłam na allegro jest tego cała masa. Zamontowanie ich to wyjątkowo prosta rzecz. Nie dostałam ich na cele reklamy sama je sobie zakupiłam za nie małe pieniądze.

Tu po zamontowaniu na bucie, otwierają się na wspomniany klik. Ogólnie nie trzeba go rozpinać bo sznurufki są z gumy i są bardzo rozciągliwe jak wspomniałam wyżej. Fajny gadżet

Inny sposób to zakręcane końcówki. Można je zamontować na górze lub na dole. Ja wolę na dole bo wtedy wyglądają jak ozdoba i nikt nie pomyśli w jakim celu się tam znalazły.

I jeszcze sposób na końcówce, lekko odstaje ale nie rzuca się w oczy. Widziałam złote i srebrne końcoweczki. To na stałe zostaje.

Jak zamontować sznurówki

  1. Przepleć sznurówki przez dziurki w butach, nie naciągaj za mocno.
  2. Włóż stopę do buta i wyreguluj naprężenie sznurowadeł, aby nie uciskały zbyt mocno stopy. Bezpieczniej jest zostawić więcej luzu, jeśli po zakończonym montażu okaże się, że but jest zbyt luźny, można ponownie skrócić sznurówki.
  3. Rozkręć metalową spinkę i nawlecz ją na sznurowadła, zawiąż pęk na sznurówce ok 2 cm. od spinki.
  4. Obetnij nadmiar sznurówki od pęka do zakończenia.
  5. Przypal końcówkę sznurówki, aby się nie strzępiła.
  6. Skręć spinkę.

Gotowe!

Foto z Google jak je zamontować krok po kroku

Były też takie na magnes w różnych kolorkach

Chociaż może jednak Was zaskoczę, znalazłam coś w Smyku w promocji za 20 zł przecenione z 40. Świecące na klik mogą również mrygać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *