5m ślizg wodny zjeżdżalnia z fontanną.

Zastanawiam się nad jej zakupem już 3 dzień z rzędu, i dalej nie wiem czy chcę ją zakupić na stałe. Miałam możliwość potestować przez ostatnie dni nową zabawkę ogrodową typu ślizg wodny ok. 5 metrowy z dyszami, które robią fontannę. W zasadzie nie ja ją testowałam, tylko moje dzieci. To taki produkt- że nie umiem się określić czy jestem na tak czy na nie. Nie chce nikogo ani zachęcić ani zniechęcić więc opisze po prostu własne spostrzeżenia a każdy z Was niech sam podejmie decyzję czy warto to nabyć.

Do zabawy wykorzystaliśmy model ze sklepu Biedronki za 69 zł Bestway H2O Go. Długość ślizgu to 4.88 m z 4 dmuchanymi kółkami w zestawie.

SLIZG-WODNY-ZJEZDZALNIA-Z-FONTANNA-BESTWAY-4-KOLKA-Kod-producenta-H20GO-SLIZG-FONTANNA-4-PIERSCIENIE-GRA-RINGO

I teraz podsumowując wszystkie za i przeciw: 

Ślizg jest mega śliski, można tam naprawdę poszaleć co podoba się dzieciom, jednak jak dla mnie patrząc z boku wręcz ciężko utrzymać równowagę. Gdy dzieci lądowały docelowo na kolanach lub brzuchu i robiły ślizg było naprawdę fajnie. Dużo śmiechu przy tym towarzyszy jednak zdarzyły nam się u 3 różnych dzieci mocne incydenty upadku z pozycji stojącej na plecy wraz z uderzeniem głowy o posadzkę w efekcie końcowym, której nie sposób zatrzymać już lecąc – co wciąż mam przed oczami i szczerze mnie to przeraża.

Dla dzieci 4-5 letnich długość ślizgu jest idealna, natomiast dla 9 latków w zwyż wiekiem ślizg jest o jakieś 2 metry za krótki, gdyż dzieci wypadają na trawę dalej sunąć przed siebie mimo wystającej dmuchanej dekoracji kończącej ślizg.

received_142098884620522received_199737235428157Screenshot_20210716-085823_Video Player

Ilość wody po zaledwie kilku minutach zabawy powoduje zalanie trawnika gdzie woda długo jeszcze stoi na powierzchni i chlupie pod nogami a trawa miejscami wygląda jakby miało ją wyrwać. Kilka dni tak leży potem ta trawa u mnie to 4 dni wyglqdalo słabo. No dla mnie niestety to istotne jak wygląda na codzień trawa pod oknami, jeśli to działka ogrodową to ten problem pewnie znika.

received_372468034273496

Na równym terenie w takiej dość gęstej trawie zabawa jest przyjemna, bo nie bolą kolana. Próbowałam przenieść towarzystwo na inną cześć trawy niestety kolana bolą gdy są w niej nierówności bo tam odczuwa się każdy dołeczek, kamyczek itp.

I dalej nie wiem, bo dzieci ogólnie zadowolone mimo lodowatej wody ogrodowej. Jedno za to wiem podczas zabawy „opiekun dorosły” powinien być obok. Nie wyobrażam sobie dać dzieciom ślizg i spokojnie pić kawę w domu.

received_547386283367469

Inny nasz test na zabawę ogrodową z użyciem wody już na linku

http://izulekcieurzadzi.pl/dmuchaniec-ogrodowy-zamek-basenem-najlepsza-atrakcja-tego-lata/

received_218873670130081

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *