„B-MOLA GO” CZYSTE POWIETRZE W DOMU I W SAMOCHODZIE

Chciałabym Wam dziś przedstawić pewien ciekawy produkt, który może niepozornie wygląda, ale jest godny uwagi. Zapewne wielu z Was wie czym jest oczyszczacz powietrza i jakie jest zastosowanie takiego urządzenia. Tym bardziej, że w sezonie jesienno – zimowym często docierają do nas reklamy takich urządzeń i informacje o zanieczyszczonym powietrzu. Szczególnie południowa i centralna część Polski jest narażona na ogromne emisje zanieczyszczeń.
Smog ma ogromny wpływ na rozwój alergii. Znajduje się w nim wiele alergizujących substancji, które bardzo łatwo mogą przedostać się do naszego organizmu – w końcu oddychamy w jakimś stopniu zanieczyszczonym powietrzem także na co dzień. Bardzo szkodliwymi alergenami są np. metale – mogą one wywoływać silne reakcje alergiczne jak nieżyt nosa i zapalenie spojówek, a nawet prowadzić do zachorowania na astmę oskrzelową.
Takie alergeny, szczególnie te pochodzące z pyłów przemysłowych (ale także spalania węgla, lub co jeszcze gorsze – śmieci) są znacznie agresywniejsze niż alergeny naturalne. Potrafią atakować bardzo szybko, z łatwością przemieszczają się w powietrzu na wiele kilometrów i bez problemu atakują nasze drogi oddechowe i przedostają się do krwiobiegu. Dodatkowo, jeśli jesteśmy uczuleni na naturalne alergeny, z niektórych możemy się wyleczyć za pomocą odczulenia. Na substancje chemiczne nie ma niestety efektywnej kuracji, ale można poprawić sobie jakość powietrza w mieszkaniu, używając właśnie oczyszczacza powietrza.
I tutaj chciałabym przedstawić B-MOLA GO (który jak widzicie na zdjęciach występuje w kilku pięknych pastelowych kolorach) to przenośne i wydajne urządzenie i tutaj ważne: „klasy medycznej z przeznaczeniem do użytku domowego!”

W oczyszczaczach powietrza B-MOLA zastosowano 5-warstwowy system filtracji powietrza.

Pierwsza warstwa – filtr wstępny filtruje duże zanieczyszczenia, takie jak włosy i kurz.
Druga warstwa – filtr elektrostatyczny blokuje duże cząsteczki.
Trzecia warstwa – filtr medyczny (HEPA) blokuje pyłki, cząstki zawieszone takie jak PM2.5, PM10, bakterie i wirusy w powietrzu.
Czwarta i piąta warstwa to Aktywny Generator Tlenu (AOG) i warstwa reakcyjna NCCO (Nano-Confined Catalytic Oxidation), stanowiące rdzeń całej technologii oczyszczania powietrza.

Połączenie tych dwóch warstw może zabijać bakterie i wirusy we wszystkich kierunkach, skutecznie rozkładając zanieczyszczenia, takie jak aktywne związki organiczne w powietrzu, pomagając pacjentom z alergią nosową złagodzić objawy.

Ciekawostka! NCCO jest opatentowaną na całym świecie technologią opracowaną przez członków Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) Entrepreneurship Program.
Technologia ta zapewnia doskonały poziom rozkładu i oczyszczania lotnych związków organicznych, zapewniając w ten sposób czyste i bezwonne środowisko. Technologia NCCO znacznie poprawia utlenianie się zanieczyszczeń, unikając jednocześnie wysokiej emisji ozonu i szkodliwych produktów pośrednich reakcji.

Zeolity składają się z ujemnie naładowanego szkieletu glinokrzemianowego z luźno związanymi kationami, które utrzymują równowagę ładunku. System składa się z układu filtrów charakteryzujący się wysoka skutecznością w walce m. in. z: kurzem, włosami, pyłami PM10 i PM2.5, VOCs, alergenami, przykrym zapachem (np. dym tytoniowy), formaldehydem (skuteczność na poziomie 99,16%), grzybami (potwierdzona skuteczność neutralizacji grzybów Candida albicans – skuteczność 99.92%), bakteriami (potwierdzona skuteczność neutralizacji bakterii Staphylococcus albus – skuteczność 99.99%) i wirusami (potwierdzona skuteczność w neutralizacji wirusa grypy typu A (H3N2) – skuteczność 99.95%) i in. Rozwiązania oparte na technologii NCCO dedykowane są zarówno do profesjonalnego (przemysłowego) użytku, jak i do biur czy prywatnych pomieszczeń.

Jeśli poszukujecie takiego typu „pomocnika” w życiu codziennym, zwróćcie z ciekawości uwagę na ten produkt, może akurat pomoże Wam w złagodzeniu alergii w domu, w biurze czy nawet w samochodzie.
Urządzenie posiada wbudowaną baterię, która po pełnym naładowaniu umożliwia oczyszczanie powietrza przez ok. 4 godziny bez zbędnych kabli. Dwa poziomy oczyszczania i cicha praca to zalety tego maleństwa. Pomimo małej konstrukcji, czuć siłę wydmuchiwanego i czystego powietrza! A jak otworzymy klapkę oczyszczacza, widać zatrzymujący się na filtrze kurz.

Urządzenie dotarło do mnie dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem w transporcie. Zgrzane folią dzięki czemu wiadomo że jest to produkt nowiutki prosto od producenta i nie używany przez nikogo wcześniej.
Wewnątrz opakowania były 2 filtry do samodzielnego montażu. Ładowarka i pasek to montażu np. można go zamontować w aucie żeby nie spadł i bezpiecznie używać podczas jazdy w trasie.

Uchwyt jest bardzo pomocny w przenoszeniu na codzień ale i dobry do powieszenia bo nie zawsze jest go gdzie postawić w pokoju dziecięcym. Dzięki delikatnej kolorystyce wyśmienicie prezentuje się przy łóżku dziecięcym. Widać tu jego realny rozmiar.

Jest tak mały i lekki że dosłownie wszędzie można go zabrać.
O jakości wykonania mogę Was zapewnić osobiście, bo jest wyśmienita.

Urządzenie to jest wykonanie z dbałością o każdy szczegół. Oczyszcza powietrze i przy okazji zdobi wnętrze. Jakość materiałów także zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie polskiego dystrybutora https://www.elektromed.pl/

Wpis nie jest sponsorowany.

1 komentarz

  1. asia 21 lutego 2022 o 21:55

    bardzo ciekawe

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *