Elektryczny osuszacz powietrza. Pochłaniacz wilgoci z pomieszczenia.

Czy używacie u siebie osuszacza powietrza? Chcę poznać Wasze opinie. Warto zainwestować, czy nie?

Ja po raz pierwszy w życiu miałam okazję użyć elektryczny osuszacz powietrza. Jest to sprzęt do ściągania wody z pomieszczenia. Jakiś czas temu testowałam już sobie zwykłe pojemniki do tego celu – plastykowe pudełko z wkładanym woreczkiem soli. Denerwowało mnie w nim tylko to, że co jakiś czas musiałam lecieć kupić zapasową sól, bo szybko się kończyła i przy wymianie worka ręce się kleiły. Faktem jest, że codziennie wylewałam z niego całkiem sporo wody.

os

Tym razem postanowiłam wypróbować elektryczny model. Latem można sporo zaoszczędzić nie susząc prania w suszarce elektrycznej, ale podczas deszczu rozwieszam pranie jednak w domu, i wtedy zależy mi żeby wilgoć nie wchłaniała się w ściany z rigipsu. To z tego głównie powodu zakupiłam kiedyś suszarkę elektryczną na pranie, ale w praktyce okazało się, że nie wszystko można w niej suszyć. Niektóre ciuchy znacząco zmieniły rozmiar z L na S i to bez poprawek krawcowej. W moim przypadku poszło na plus bo schudłam sporo, ale moje dzieci niestety połowę ciuszków musiały oddać.

Model osuszacza, który ja dziś testuję nie pobiera ponoć dużo prądu i kosztuje ok. 140 zł. Wybrałam ten model dla siebie, ponieważ jest błękitny i pasuje mi do mojej pralni kolorystycznie. A ja jak wiecie mam bzika, jeżeli chodzi o szczegóły i dodatki. Jest dostępny w sprzedaży na allegro

https://allegro.pl/osuszacz-powietrza-pochlaniacz-wilgoci-700ml-gwpl-i7383625339.html

sa33

sa2

Wygląda na bardzo maleńki, ale 700 ml ma pomieścić.

sa1

Po 1 godzince widzę, że ma już w sobie wodę.

wod

2 godzina pracy przybywa. Maszynka nawet się nie nagrzała!

2h

Urządzenie jest ładne i solidnie wykonane. W użyciu jest bardzo cichy, wystarczy dotknąć jeden guziczek i już działa. Dodatkowa zaleta dla mnie to to, że posiada czujnik poziomu wody, wskazujący na potrzebę opróżnienia zbiornika. Wtedy sam się wyłącza. Pomieści 700 ml wody. Może chodzić kilka godzin dziennie. Nie wymaga zakupu dodatkowych akcesoriów. Idealne rozwiązanie dla pomieszczeń o zwiększonej wilgotności takich jak kuchnie, pralnie, łazienki, piwnice itp. Jest ładnie i solidnie zapakowany. Nadaje się również na prezent.

Dane techniczne

 • Pojemność zasobnika: 700ml
 • Powierzchnia pracy: do 20m2
 • Czujnik poziomu wody: TAK
 • Zdalne sterowanie: NIE
 • Zasilanie: 230 VAC
 • Wymiar 11 x 16,5 x 26,5cm

No to zobaczymy jak sobie poradzi z wyciąganiem wody.

pra

Ja naprawdę nie piorę mało. Potrafię zapełnić 5 suszarek i końca nie widać.

pranie

Taki żarcik

coś

Jeżeli interesuje Was moja opinia na temat suszarki elektrycznej zapraszam do wpisu o pralce i suszarce.

https://izulekcieurzadzi.pl/test-na-elektryczna-suszarke-do-prania/

ko

2 komentarzy

 1. Kamila 4 sierpnia 2018 o 18:02

  Ja też mam osuszacz w łazience i często wylewam wodę.Zauwazylam że wchodząc odkąd mam go do łazienki powietrze nie jest takie „stęchłe”Kupiliśmy gdy na ścianie wyszedł grzyb.Warto zainwestować.

  Odpowiedz
 2. izulek - Autor 4 sierpnia 2018 o 18:09

  No grzyb to faktycznie problem trudny i ciężki do zwalczenia, głównie gdy jest wilgoć. Pozdrawiam 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *