Mój sposób na zapominalstwo- leki,pies, a może szkoła?!

Po nałożeniu na nadgarstek, zdjęła mi szybko codzienny problem z głowy. Czuję się teraz naprawdę spokojniejsza, że nic mi nie umknie. Wiadomo karmiąc piersią, podaje się na żądanie- ale co jeśli maluch dostaje butelkę (np. z własnym mlekiem mamy, które trzeba stosunkowo wcześniej ściągnąć, a to też wymaga nawet 15 minut lub sztucznym gdzie trzeba przygotować wodę itp). Moje dziecko od urodzenia wcale się nie upomina same? To ja ją zawsze budziłam ją w nocy i pilnowałam, żeby cokolwiek zjadła. Teraz już nie muszę nocą bo jest większa. Ja za to jestem zapominalska. Potwierdzi to każdy, kto zna mnie osobiście- szczególnie nauczycielka mojego syna, która przynajmniej dwa razy w tygodniu  widziała mnie w szkole nie o tej godzinie co potrzeba! Mam w głowie milion pomysłów na minutę, a nie potrafię zapamiętać jednej konkretnej rzeczy -godziny ostatniego karmienia w pamięci. Normalnie co chwile pytałam męża i mamy czy pamięta, o której ostatnio karmiłam małą. No naprawdę nie mogę skojarzyć czy to była 13 czy 14. Jeszcze jak jakiś serial leciał to sobie przypomnę mniej więcej godzinę. Moje dziecko nie płacze jak jest głodne, a więc to ja staram się średnio co te 3 godzinki dostarczyć jej mleczko.  Po którymś razie pomyślałam no tak dalej być nie może. Próbowałam zapisywać na karteczkę, która zawsze mi się gdzieś zapodziewała. Próbowałam w telefonie, ale co rusz bateria pada przy moim trybie użytkowania go. I pewnego razu pomyślałam znajdę taki sposób, który nie wymaga ani baterii ani noszenia długopisu w kieszeni i zeszytu.

Gadżet dla mam- ale myślę, że nie tylko! 

Można na tym odnotować godzinę karmienia dziecka, oraz to którą piersią się karmiło ostatnio- lewą czy prawą. To może być także odznaczenie tabletki jeśli mamy np. antybiotyk lub godziny wyjścia z psem, czy choćby to, o której dziecko kończy w danym dniu lekcje. Mój syn na przykład siadając do konsoli mógłby sobie zerknąć jak długo już gra- bo jak wiemy czas przed komputerem leci kilka razy szybciej. Myślę, że nie raz sama bym się zszokowała ile mi schodzi na wertowaniu w Internecie.

Plusy:

Lekka nie krępujaca ruchów bransoletka

Cena najlepsza jaka znalazłam to 16.99 zł

Jest kilka kolorów do wyboru

Jest wodoodporna 🙂 kapie się w niej i zmywam naczynia

Ciężko ją w zasadzie popsuć

Posiada aż 4 znaczniki w opakowaniu

Rozmiar ma uniwersalny

Nie znam na razie lepszego sposobu!!!

U sprzedawców na aukcjach internetowych ta bransoletka zwana „milch bands” kosztuje 39 zł. Ja znalazłam tego sprzedawcę, który ma wszystkie jej kolory po 16.99 zł i uważam, że jest tej ceny warta. Wpisałam niechcący błędnie nazwę milchbands (razem) i trafiłam przypadkiem na najtańszą aukcje. Znajdziecie ją na tym linku Opaska dla mam karmiących milk bands jeśli macie ochotę zaoszczędzić to właśnie tam.

Po wpisaniu nazwy na allegro „Milk bands ” widać tylko te drogie aukcje. Po co przepłacać ponad dwukrotnie skoro można zaoszczędzić wpisując w nazwie „milkbands”jako jeden wyraz. Tu najtańsza aukcja allegro

https://allegro.pl/oferta/opaska-dla-mam-karmiacych-milkbands-7857971546

 

Screenshot_20190823-021919_Samsung Internet

Moja dotarła bardzo szybko

received_2982122551801128

Proste rozwiązanie- w opakowaniu są aż 4 takie znaczniki. 2 mam już na opasce i dwa w zapasie gdybym zgubiła.

received_1180437145476428received_3035576986484067

Wytłoczenie z liczbami i napisem. Można zaznaczyć 12 godzin, minuty co 5 na branzolecie wytłoczone, także opis lewa-prawa.

received_867534600296414

Wodoodporna 🙂 Nie trzeba jej ściągać

received_432102650735967

Dostępne kolory.

received_803227163407315

Opaski takie są znane wśród cukrzyków, oraz przy np. rozruszniku serca czy padaczce. One akurat są nie dla ozdoby, lecz dla ratowania ludzkiego życia.

4 komentarzy

 1. Julita 23 sierpnia 2019 o 07:06

  O jej naprawdę bardzo fajne rozwiązanie tym bardziej że tej pory karmienia chcesz sobie pilnować. Ja ksrmilam moje szkraby na „żądanie” czyli to oni decydowali kiedy chcą jeść😁 czasem były to miejsca naprawdę mało odpowiednie..

  Odpowiedz
  1. izulek - Autor 23 sierpnia 2019 o 07:12

   Moja się nie upomina 🙂 noce przesypia całe to ja ją dotąd budziłam ją na karmienia 🙂 Najgorzej w dzień kiedy chce wyjść z domu i nie wiem ile mam czasu na powrót:)

   Odpowiedz
 2. Kamila 23 sierpnia 2019 o 17:50

  No rewelacja pomysł.Na pewno ten jest z seri tych przydatnych gadżetów.

  Odpowiedz
  1. izulek - Autor 23 sierpnia 2019 o 18:56

   Też jestem tego zdania 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *