Uszkodzone panele-rysa,dziura. SPOSÓB mam IDEALNY ;)

Znasz to uczucie, kiedy kładziesz w pokoju nowe panele, dbasz o nie, nie pozwalasz chodzić w butach,  aż tu nagle coś spada Ci z ręki na nie i powstaje np.dziura. Ja znam! Niestety. A najgorsze jest to, że koszt wymiany takiego panela jest spory, bo trzeba rozebrać najpierw całą futrynę drzwiową, a potem pół pokoju ściągnąć, żeby się do niego dostać. No cóż. Pomyślałam przyzwyczaję się i tyle. Drażniło oczy kilka miesięcy, musiałam uważać z myciem podłogi, żeby tego miejsca nie zamoczyć, bo spuchnie, aż do dziś! Przypadkiem zobaczyłam teczkę mojego wykonawcy w  kuchni i od razu się domyśliłam jak go dodatkowo wykorzystać 😉

P.S. Uwielbiam te panele, nie widać na nich brudu wcale! Świetnie się je myje i na żywo każdy mówi, że są przyjemne dla oka.

Są to panele classen z v-fugą dąb miodowy werden z Leroy Merlin. Są naprawdę wytrzymałe, tu na foto AWARIA- spadła mi furtka drewniana i metalowy trzpień wbił się w podłogę!

 

dziura 1

Z bliska. Kiedyś wcisnęłam tam plastelinę, ale to był głupi pomysł hee hee

dziura2

Za pomocą wosku w różnych kolorach, który utwardza się pod wpływem ciepła problem znikł!

Wybór kolorów jest tak duży, że można załatać prawie wszystkie dziury w mieszkaniu. Istnieje także możliwość mieszania kolorów ze sobą co daje jeszcze piękniejszy efekt.

wosk3

GOTOWE 😉 i gdzie jest teraz dziurka??!

gotowe

goto2

Mała rzecz, wielki efekt 😉

rozw

No jak już zobaczyłam ten cud panelowy, pomyślałam od razu o moim blacie w kuchni. Babci kiedyś spadła szklanka i zrobiła się dziurka.

Choćby nie wiem jak mała była, moje oko zawsze tam zagląda.

przed blat

po blat

 

Oto mój wybawca 😉

wybawca2

wybawcaW Polsce znalazłam na szybko aukcje na allegro pod tekstem wosk naprawczy panele cena ok 180 zł  za ten przykładowy zestaw

Zestaw do naprawy paneli QUICK-STEP wosk naprawczy

gu

SKŁAD ZESTAWU:

  • nóż do cięcia na gorąco,
  • grzebień do czyszczenia,
  • siedem bloczków wosku,
  • nakładka do piaskowania.

Dzięki zestawowi naprawczemu Quick-Step można stworzyć wszystkie kolory paneli Quick-Step. Możecie dostosować kolor tak, aby pasował do uszkodzonej deski.

 

Inny mój pomysł naprawczy, na nieładne płytki łazienkowe z pomocą szkła na linku

http://izulekcieurzadzi.pl/nieudana-stylizacja-wnetrza-czyli-jak-zmienic-plytki-za-pomoca-szkla/

nowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *